NELJAPÄEV, 7. VEEBRUAR KELL 18:

Kirjanduskohvik viib Poolasse!

Käesoleva aasta esimeses kirjanduskohvikus tutvustame lähemalt Poola kirjanduse tähti. Neljapäeval, 7. veebruaril kell 18.00 ootame kõiki Euroopa Liidu majas.

Kui küsida ükskõik millise laia ilma kirjaniku käest, kes teda kirjanikest enim on mõjutanud, on selles nimekirjas Tolstoi ja Dostojevski kõrval alati ka mõni Poola kirjanik. Olgu selleks luuletajad Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska või Czesław Miłosz või aja- ja reisikirjanik Ryszard Kapuściński. Tänu tõlkijate järeleandmatule tööle on viimastel aastatel eesti keeles ilmunud üks raamat teise järel. Oma tööst Poola kirjanduse tõlkimisel tulebki rääkima tõlkija ja kirjastaja Hendrik Lindepuu, kes räägib lähemalt oma suhtest poola luulega. Õhtu teine kõneleja on tõlkija Ruth Karemäe, kel hiljuti valmis Ryszard Kapuściński raamatu „Reisid Herodotosega” tõlge. Raamat ise ilmub kevadel Loomingu Raamatukogus, nõnda et kirjanduskohviku külalised saavad võimaluse tulevikku piiluda.

Poolapärased muusikalised vahepalad Sofia Joonsilt. Vestlust suunab Kätlin Kaldmaa.

Kõigi kohvikukülastajate vahel loositakse välja kõnealuste kirjanike raamatud. Müügil on eesti keeles ilmunud Poola kirjanike raamatud.

Kohvikuõhtud toimuvad Euroopa Liidu maja infokeskuse saalis Tallinnas, Rävala pst 4 (sissepääs Laikmaa tänava poolt). Üritus on tasuta ja oodatud on kõik huvilised, palume end registreerida e-posti aadressil COMM-REP-TLL@ec.europa.eu

Kohvikuõhtuid korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Eesti PEN. Kaasa aitab Poola Vabariigi Suursaatkond Eestis.

Lisainfo:
PEN Eesti
Kätlin Kaldmaa
51 42 359

Euroopa Komisjoni esindus Eestis
Kadri Kull
626 44 10